Liberalai demokratai prognozuoja artėjančias permainas Lietuvoje

LIBERALŲ DEMOKRATŲ FRAKCIJOS PRANEŠIMAS SPAUDAI

Seime įvyko Liberalų demokratų frakcijos seniūno Valentino Mazuronio spaudos konferencija „Lietuva iš arti: artinasi permainos“, kurioje dalyvavo Liberalų demokratų partijos pirmininkas, Prezidentas Rolandas PAKSAS ir žurnalistas Vytautas MATULEVIČIUS.

Konferencijos dalyvių teigimu, po vakar Seime įvykusio susitarimo tarp Pilietinės demokratijos frakcijos ir valdančosios daugumos, bei, frakcijoms, save vadinančoms opozicinėmis, nusprendus įkurti bendrą koordinuojančią instituciją, mitas apie tradicines ir opozicines jėgas Seime griuvo.

„Vakar Seime pasirodė pirmieji tikrosios tiesos daigeliai. Ilgai slėpta A.Kubiliaus konservatorių ir A.Paulausko socialliberalų draugystė ir slapta sąjunga tapo viešai įteisinta santuoka. Pasirodo, kad V.Uspaskicho ir V. Muntiano vieši pasidraskymai yra puikus pagrindas kartu su A. Brazausko socialdemokratais dirbti bendrą darbą. Kita vertus – vakar nieko naujo neįvyko. A. Brazausko socialdemokratai, A. Kubiliaus konservatoriai, V. Uspaskicho darbiečiai ir A. Paulausko socialliberalai pasielgė taip, kaip jie elgiasi visada“, teigė V.Mazuronis. R.Paksas, kalbėdamas apie Lietuvos užsienio politiką, teigė jos mūsų valstybėje nebematąs.

Jo teigimu, Lietuva tapo JAV ruporu, dar viena JAV valstija ir klusniai vykdo visas Vašingtono komandas. R.Paksas, komentuodamas savo per pastaruosius du mėnesius įvykusius 25 susitikimus su Lietuvos žmonėmis, pastebėjo, kad šiuo metu nuotaikos šalyje tokios pačios, kaip prieš antrąjį prezidento rinkimų turą 2002 metais. V.Matulevičius pabrėžė, kad susitikimų metu rodytas jo sukurtas dokumentinis filmas, apie Prezidento R.Pakso apkaltą „Visi prieš vieną“, kurio neišdrįso parodyti nė viena iš pagrindinių Lietuvos televizijų, buvo pristatytas su didžiuliu pasisekimu.

„Tai akivaizdžiai patvirtina, kad neteisėtas Prezidento R. Pakso nušalinimas, net ir praėjus dvejiems metams po apkaltos, itin jaudina mūsų visuomenę ir tebelieka ta problema, su kuria ji toli gražu nesusitaikė“, kalbėjo V.Matulevičius. Esant tokiai situacijai šalyje, Liberalai demokratai kviečia partijos V Kongresą, kuriame bus siūloma visomis įmanomomis taikiomis ir demokratinėmis priemonėmis siekti, kad Lietuvos politinė sistema būtų pertvarkyta taip, kad Lietuvos žmonės galėtų iš esmės dalyvauti valstybės valdyme. „Kongrese bus priimta rezoliucija dėl politinės padėties bei programinės rinkiminės nuostatos dėl būdų, reikalingų pakeisti padėtį valstybėje. Taip pat bus keičiamas partijos pavadinimas. Pirmą kartą Kongreso metu į partiją stos jaunieji nariai“, teigė R.Paksas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *