Gražu, kai prezidentas užjaučia skurstančius….

Partijos Tvarka ir teisingumas“ (liberalai demokratai) atstovė spaudai 

Jūratė OVERLINGIENĖ

Prezidento Valdo Adamkaus širdgėla, apėmusi jį Šilalės rajone sužinojus, kad Lietuvoje egzistuoja skurdas, visus likusius žmones verčia  savo ruožtu nusistebėti tokiomis prastomis jo žiniomis apie tai, kas darosi valstybėje. Parodomasis V.Adamkaus apsipirkimas Kalvarijų turguje ir pompastiška kelionė į Dižiasalio plytų fabrikėlį ypatingos naudos šiuo klausimu, kaip matome, nedavė.

Kita vertus – nieko nuostabaus, juk prezidento “vojažų” tikslas, greičiausiai, visai kitas – tegu tauta pasižiūri, koks žvalus ir darbingas mūsų devintą dešimtį perkopęs prezidentas – net iki pačios Šilalės nuvažiavo. Ne kiekvienas, sulaukęs tokio garbingo amžiaus, ryžtasi toliau poliklinikos be artimųjų pagalbos nukeliauti. O čia – per visą Lietuvą… Visos piktavalių kalbos, kad Daukanto rūmų didybe atsitvėręs nuo likusio pasaulio V.Adamkus atitrūko nuo liaudies ir jos nepažįsta, subyra į šipulius, paklausius, kaip valstybės galva užjaučia paprastą vargo prispaustą stikliuko mėgėją. Anot prezidento, nuo tokio skurdaus gyvenimo bet kas pradėtų girtuokliauti…

Ką gi, jeigu priežastis pateisinama, reiškia ir nėra jokio reikalo skambinti pavojaus varpais, kad baigiame pavirti prasigėrusia savižudžių tauta. Kažką keisti irgi, matyt, nebėra jokio reikalo.

Lyg iš amžių glūdumų ataidi prisiminimai apie kadaise tiek išreklamuotą skurdo mažinimo programą, priešrinkiminį V.Adamkaus mušimąsi į krūtinę apie jo siekius atsigręžti veidu į Lietuvą…Kažkaip net nepatogu prisiminti, na, pamanykite – viena viešųjų ryšių akcija daugiau. Ar mažai jų buvo? Tuo labiau, kad V,Adamkus taip visai ranka nenumoja į Lietuvos vargo biteles – ragina savivaldybes sutelkti pajėgas ir kiek kas gali pakovoti su skurdu.

Tiesa pasakius, sunku įsivaizduoti, kaip  savivaldybės, kurios be komandos iš centrinės valdžios savarankiškai tegali gatves pašluoti ar elektros lemputes įsukinėti, kovos su šitaip prezidentą nuliūdinusiu skurdu, tačiau toks valstybės vadovo paraginimas vis tiek gražiai atrodo. Juk dėl “atrodymo”  visas tas graudenimasis Šilalėje sumanytas.

Jeigu būtų kitaip – antrą kadenciją valdantis Lietuvą asmuo ne į ekskursijas pas skurstančią “liaudį” važinėtų, o aukščiausiu lygmeniu pradėtų daryti realias permainas, kovotų su valstybę smaugiančia korupcija, tautos apvaginėjimu, pradėtų vykdyti realią ir mūsų valstybei o ne “dirigentams” iš užjūrio naudingą užsienio politiką.

Kita vertus, grynai žmogiškai galima suprasti ir V.Adamkų – ką čia ta Lietuva  su savo skurdžiais, jeigu reikia suktis iš rinkiminių skolų skandalo, gelbėti postuose susodintus KGB rezervistus ir tuo pačiu neprarasti valstybininko ir patrioto reputacijos.

Suprasti galima, netgi užjausti, tik ar supras mūsų anūkai, jauni, gražūs, talentingi, pabėgę nuo skurdo į užjūrius plauti klozetų ir vergauti plantacijose, kodėl mes buvome tokie atlaidūs tiems, kurie padarė viską, kad Tėvynė mums taptų pamote?

Kodėl abejingai tylėjome, matydami, ką daro su mūsų valstybe tie, kuriems patikėjome jos ateitį? Mūsų anūkai, dusdami nuo trąšų tvaiko ir karščio mažaraščio ispano pomidorų  šiltnamiuose,  tikrai nesupras, kodėl, leidę sugriauti valstybę, laukiame iš jų pagarbos, dėkingumo ir vandens stiklinės senatvėje.

Labai baisu, tačiau jie bus savotiškai teisūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *