Neleiskime populistams atlikti juodo darbo

    Prof. Vanda ZABORSKAITĖ

    Artėjant savivaldybių rinkimams daugėja diskusijų su jais susijusiomis temomis. Svarstomi regioninės politikos klausimai, mąstoma apie Rinkimų įstatymo pakeitimus, tiesioginius mero rinkimus ir kitus tikrai svarbius dalykus. Aptariamos galimos koalicijos, jau pradedami dėlioti partijų rinkimų sąrašai. Rūpinamasi partijų reitingais. Tačiau yra dar viena pasirengimo rinkimams sritis – tai ryšiai su rinkėjais. Organizuojami susitikimai, į kuriuos susirenka daugiau ar mažiau gyventojų, jie kviečiami kalbėtis, atsakoma į klausimus, žmonėms žadamos visokios gėrybes – visai panašiai, kaip kadaise elgėsi Viktoras Uspaskichas ar Rolandas Paksas.

    Tačiau partijų išradingumas, darbštumas ir, sakyčiau, suktumas nėra vienodas. Norėčiau atkreipti dėmesį, kaip veikia viena iš partijų, turinčių labai didelių ambicijų ne vien per savivaldybių rinkimus. Tai “Tvarka ir teisingumas”, arba liberaldemokratai, o paprasčiau – “paksininkai”.

    Ieškoma su rinkėjais individualių kontaktų, kad žmogus jaustųsi taip, lyg su juo būtų bendraujama asmeniškai, kad jo galimas deputatas savivaldybės taryboje būtų susirūpinęs kiekvieno asmens nuomone, interesais ir poreikiais.

   Štai vieną rytą savo laiškų dėžutėje jis randa tris gražiai išspausdintus, tvarkingai susegtus ir herbiniu ženklu – sparnus išskleidusiu ir ąžuolo vainiką naguose laikančiu ereliu, virš kurio šviečia keturios žvaigždės, – pažymėtus lapus. Ant pirmojo apatiniame kairiajame kampe kukliai žvelgia kandidato į Vilniaus miesto tarybą nuotrauka. Jame išdėstytas gana ilgas ir vietomis labai miglotas kreipimosi į “gerbiamus gyventojus” tekstas, kuriame siūloma jau dabar visais reikalais kreiptis į savo būsimą deputatą (nurodomi elektroninio pašto ir tradicinio pašto adresai bei telefono numeris) ir labai mandagiai, tolerantiškai kviečiama prisidėti (”jei leidžia jūsų įsitikinimai, pažiūros bei galimybės”) prie partijos rinkimų kampanijos. Nė ženklo anksčiau “paksininkams” būdingo rėksmingumo ir storžieviškumo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *