Juro Abromavičiaus našlei ir vaikams pagaliau gali būti suteiktos socialinės garantijos

Parlamentaro Jurgio RAZMOS pradėtas susirašinėjimas su įvairiomis šalies institucijomis, atrodo, pagaliau išjudino valstybės biurokratinį aparatą – buvusio savanorio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Juro ABROMAVIČIAUS našlei ir vaikams atsirado vilčių sulaukti socialinio teisingumo.

Prokuratūros žodis – lemiamas    

     Prieš porą mėnesių apsilankęs pas Kuršėnuose gyvenančią Juro ABROMAVIČIAUS motiną Joaną ABROMAVIČIENĘ konservatorius Jurgis RAZMA pažadėjo paramą aiškinantis situaciją, ar žuvusiojo artimiesiems priklauso išmokos bei socialinės garantijos.

     Parlamentaras kreipėsi raštu į Krašto apsaugos ministeriją (KAM) ir VSD – dvi paskutines Juro ABROMAVIČIAUS darbovietes – bei “Sodrą”…

Pasiūlė kreiptis dėl draudimo

    KAM atsakyme teigiama, kad esant teisėsaugos institucijų išvadai apie tai, jog buvęs karys nužudytas dėl jo buvusios tarnybos, jo įpėdiniams galėtų priklausyti draudimo suma ir kompensacija. Tačiau, ministro rašte taip pat tvirtinama, kad kompensaciją šeimos nariams turėtų mokėti paskutinė Juro ABROMAVIČIAUS darbovietė, tai yra VSD.
    Vilties artimiesiems suteikia ir “Sodros” atsakymas Seimo nariui. Jame taip pat konstatuojama, kad “valstybės lėšomis draudžiami asmenys ir pasibaigus draudimo laikotarpiui laikomi apdraustais nuo pasikėsinimo į jų gyvybę ar sveikatą, jeigu tardymo (ikiteisminio tyrimo) ar teismo nustatyta, kad pasikėsinimas susijęs su ta jų buvusia tarnyba, kurioje jie buvo apdrausti valstybės lėšomis”.
    “Sodros” direktoriaus Mindaugo MIKAILOS pasirašytame rašte tvirtinama, kad Juro ABROMAVIČIAUS šeimos nariai, pretenduojantys į draudimo sumą, turi kreiptis į “Sodros” Kauno skyrių ir pateikti prašymus bei kitus reikalingus dokumentus.  

  Saugumo departamentas tyli

     Seimo narys J.Razma pabrėžė, kad jis iki šiol dar nesulaukė atsakymo iš VSD, kuriame ši institucija išdėstytų savo požiūrį į socialinių garantijų suteikimą Juro ABROMAVIČIAUS artimiesiems. “VSD generalinio  direktoriaus pavaduotojas Alfonsas BALZARIS žadėjo man atsakyti, tačiau jau praėjo septynios dienos po tų dviejų dienų, per kurias jis žadėjo tai padaryti. Jis užsiminė, kad gali būti kažkokių formalių teisinių kliūčių, tad aš jam pasiūliau, jeigu reikia, pateikti kokias nors įstatymo pataisas”, – “Kauno dienai” sakė Seimo narys.
     Juro ABROMAVIČIAUS motina Joana ABROMAVIČIENĖ, gyvenanti Kuršėnuose, “Kauno dienai” sakė, kad po jos sūnaus žūties buvusio savanorio ir saugumiečio šeima Kaune buvo “likusi ant ledo”. “Du maži vaikai, žmonos Jūratės alga mokykloje nedidelė. Laimė, kad tada dar dviese su dabar jau amžinatilsį vyru gyvenome – tai vieną pensiją jiems skirdavome. Valdžia niekada nekreipė į juos dėmesio”, – su apmaudu kalbėjo motina.
    Joana ABROMAVIČIENĖ tvirtina, kad ji pati į jokias išmokas nepretenduojanti: “Juk man tai jau nieko nereikia – jau ir amžius baigiasi. O Kaune Juro vaikai auga, mokosi, jiems reikia daugiau”.
    Pasak kaunietės Jūratės ABROMAVIČIENĖS, kol prokuratūroje buvo tiriama jos vyro žūties byla, ji niekur per daug ir nesikreipė dėl kokių nors išmokų ar socialinių garantijų. “Buvo išmokėta vienkartinė pašalpa. Dar jis buvo po mirties apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu, štai ir viskas”, – prisiminė ji. Daugiau moteris apie tai kalbėti nepanoro tvirtindama, kad paskutiniu metu jos šeimai žiniasklaida ir taip per daug dėmesio skyrė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *