R.Paksas: “Tikiu, kad žmonės nebeleis savęs apgaudinėti”

 Oficialiai partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) dokumentuose ši akcija tikriausiai turėtų vadintis “kandidatų rinkimuose į savivaldybių tarybas pristatymas visuomenei”.
       Išskirtinis bruožas – kandidatus kiekviename mieste asmeniškai pristato partijos pirmininkas, Prezidentas Rolandas PAKSAS.   Netradicinis bruožas – rinkėjai nekviečiami į susitikimus salėse ar stadionuose. Kandidatai nedalyvauja didžiųjų televizijų politinių diskusijų laidose. Efektingi šou su koncertais ir nemokamomis vaišėmis taip pat nerengiami. Šaldytuvai ir sriubų pakeliai  nedalinami. Nerealūs pažadai – taip pat.
       Partijos kandidatai kartu su Rolandu PAKSU eina pas žmones tiesiai į jų butus. Visuose Lietuvos miestuose. Šią savaitę – Kaune. Tiesiog nori iš pirmų lūpų išgirsti, kas būtent šio miesto gyventojams yra svarbiausia, ko tikimasi iš valdžios. Sužinoti ir užsibrėžti – padarysime viską, kad gyvenimas Lietuvoje pasikeistų.
       “Patikėkite, aš nebežinau, kaip prisivilioti darbininką į savo įmonę”, teigia, atrodytų, klestinčios Kauno įmonės savininkas. “Dar neseniai  darbuotojas, atėjęs į darbą neblaivus be jokių kalbų būdavo atleidžiamas. Dabar tokį “ponulį” aš gražiai paprašau eiti namo išsiblaivyti ir rytoj vėl ateiti. Darbštūs, iniciatyvūs, jauni, energingi – užsienyje. Lietuvoje lengva tik tiems, kas prisiplakė prie valdžios lovio.”
       “Reikia versti šitokią valdžią”, tokį drąsų raginimą iš Rolando PAKSO bei jo komandos lūpų šią savaitę išgirdo Kuršių gatvėje gyvenantys kauniečiai. 
       Kandidatai  rinkimuose į miesto savivaldą  Rimas Antanas RUČYS, Loreta KEKIENĖ, Jolanta BLAŽEVIČIENĖ bei Napoleonas MICKŪNAS, susitikdami su kauniečiais pastebėjo, kad lyg tyčia nepasitaikė nė vieno buto, kuriame matomiausioje vietoje nekabėtų sūnaus, dukters, tėčio ar mamos, išvykusio svetur laimės ar duonos šeimai pelnyti, nuotraukos. Tai, kad vaikas greičiausiai negrįš Kalėdoms iš Amerikos– apie tai liūdnai pasakojo. Dar neužsidirbo tokioms kelionėms. Gal kitąmet…
       Vaikai išaugo tokie nuostabūs. Ne mums. Ne  Lietuvai. Airijos aludarių ir viešbučių juodadarbių prižiūrėtojams. Mūsų vaikai būtinai “prasimuš”. Nėra abejonės, kad ateityje jie taps puikiais gydytojais, verslininkais, valstybės veikėjais. Ne mūsų valstybės. Tos valstybės, kurios piliečiai jau daugelį metų leidžia save valdyti tik tiems žmonėms, kurie realiai gerina ne savo brangiųjų personų, o juos rinkusių žmonių gyvenimą. Pavyzdžiui, kad ir prisiviliodami, prisijaukindami svetur užaugintus ir kiekvienoje išmintingai valdomoje valstybėje  labai reikalingus jaunus protus.
       Mums beliks tik stebėtis, kodėl mūsų valstybėje nėra pinigų jaunimo ugdymo programoms, jaunoms šeimoms, socialinėms reikmėms, moksliniams tyrimams, naujoms darbo vietoms kurti, verslui skatinti, kai jų be vargo atsiranda Valdovų rūmų statyboms ar aukštų pareigūnų “vojažams” po Meksikos kurortus. Pinigų yra. Tiesiog jie, iš Lietuvos žmonių pavogus, pvz., “Mažeikių naftą”, meistriškai “prasukus” “Alitos” privatizavimą bei kitokias valstybinio masto aferas, nusėdo valdžios kišenėse. Štai tokie savęs turtinimo “projektai” dabar aukštuosiuose valdžios rūmuose vadinami politika.
       Rimas Antanas RUČYS, prabilęs  apie būtinybę skatinti naujas darbo vietas kuriančias Kauno miesto įmones bei organizacijas, mažinant mokesčius arba visai nuo jų atleidžiant, vargiai ar būtų rimtai išklausytas dabartinės valdžios. Ką ten kalbėti apie siūlymus, kaip išspręsti Sporto rūmų statybos, gatvių ir tiltų rekonstrukcijos, kiemų, automobilių aikštelių sutvarkymo problemas. Juk tai tiesiog provincialu. Tai – ne “didžioji” politika. Va, KGB rezervistų išsaugojimo Nepriklausomos Lietuvos aukščiausiuose valdžios postuose galvosūkis – politika.
       “Lietuvoje yra visko, kas reikalinga valstybei klestėti. Didžiausias jos turtas– žmonės. Trūksta vienintelio dalyko – tvarkos ir teisingumo”, susitikimuose su kauniečiais teigė Rolandas PAKSAS. “Aš tikiu, kad Lietuvos žmonės nebetylės ir neleis daugiau savęs mulkinti korumpuotai ir tik savo asmenininkais interesais besirūpinančiai valdžiai. Atėjo laikas ryžtingai parodyti, kad tik tauta, o ne jos vardu prisidengiantys vagys ir parsidavėliai yra tikrieji valstybės šeimininkai. Atėjo laikas politiką paversti ne klanų bizniu, o tarnavimu valstybei”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *