Valdantieji nenori prisiminti kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę

SEIMO FRAKCIJOS TVARKA IR TEISINGUMAS (LIBERALAI DEMOKRATAI)
PRANEŠIMAS SPAUDAI
2007 06 07
       Šiandien (ketvirtadienį, birželio 7d.) Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai)  pradėjo rinkti parlamentarų parašus dėl siūlymo rugpjūčio 23 d. Seime surengti iškilmingą posėdį, paminint mitingo, pasmerkusio Molotovo – Ribentropo paktą, dvidešimtmetį.
       Frakcijos nariai – seniūnas Valentinas MAZURONIS ir Dailis BARAKAUSKAS yra kreipęsi į Seimo pirmininką Viktorą MUNTIANĄ bei Seimo Valdybą, siūlydami š.m. rugpjūčio 23 d. Seime surengti iškilmingą posėdį, skirtą paminėti Vilniuje prie A.Mickevičiaus paminklo surengto nesankcionuoto mitingo dvidešimtmetį, tačiau Valdyba šį prašymą atmetė.

mazuronis_valentinas.jpg
barakauskas_dailis.jpg

       Valentinas MAZURONIS dėl tokio Valdybos sprendimo išreiškė apgailestavimą ir teigė tikįs, kad kitų Seimo frakcijų atstovai savo parašais parems iniciatyvą deramai pagerbti prieš dvidešimt metų įvykusio drąsaus istorinio įvykio organizatorius ir dalyvius.
       “Labai gaila, kad Seimo Valdyba, kuriai, beje, priklauso ir daug šnekantis apie patriotizmą, tačiau itin smarkiai pasipriešinęs mūsų iniciatyvai, konservatorius Andrius KUBILIUS, nematė reikalo priminti visuomenei apie svarbius įvykius, kurie prisidėjo, atkuriant Lietuvos nepriklausomybę ir deramai pagerbti tų įvykių dalyvius.

      Tikiuosi, kad parlamentarai parems savo parašais mūsų iniciatyvą, ir Seime bus iškilmingai paminėtas mitingas, kuriame ne tik kalbėti  – tiesiog dalyvauti tuomet reikėjo iš tikrųjų didelės drąsos ir patriotizmo. Paradoksas – okupacinė valdžia tuomet draudė jį rengti, o dabartinė – nepritaria siūlymui  deramai jį paminėti”, teigė Valentinas MAZURONIS.
      1987 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Laisvės lygos iniciatyva Vilniuje prie A. Mickevičiaus paminklo buvo surengtas tuometinės okupacinės Lietuvos valdžios nesankcionuotas, viešas mitingas. Jame buvo pasmerktas Molotovo – Ribentropo paktas ir pareikalauta Kremliaus vadovybės pripažinti paktą niekiniu nuo jo pasirašymo dienos.
     Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) informacija

     Kontaktinis asmuo:

     Jūratė OVERLINGIENĖ

     Seimo narių parašai, remiantys siūlymą surengti iškilmingą posėdį, skirtą paminėti Vilniuje prie A.Mickevičiaus paminklo surengto nesankcionuoto mitingo dvidešimtmetį:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *