Abonento nesėkmė

Partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) pirmininko pavaduotojas Rimas Antanas RUČYS

01rucys.jpg

    “Vilnius be Abonento – liberalcentristai be Seimo”. Sakot, neteko girdėti? Man teko.

      “Jei ZUOKAS nesugebės grįžti bet kokia forma į Vilniaus valdžią, – iš Lietuvos būsimo parlamentinio politinio žemėlapio bus išbraukti „abonentinių“ pažiūrų liberalai”. Taip Vilniuje kalba ne vienas. Beje, visi jie sukaupę nemažą politinį bagažą žmonės, todėl nejučiomis pagalvoji – o gal tiesa?
      Po savivaldos rinkimų Juozui IMBRASUI suformavus valdančiąją daugumą, Artūras  ZUOKAS ir jo finansiniai rėmėjai patyrė šoką – žmogus, kurį humoristinės “Dviračio žynios” vis bandė (ir bando) parodyti nesusigaudantį situacijoje ir ką tik iškritusį iš vyšnios medžio, ėmė ir pasiuntė į politinį nokautą legendinį ZUOKĄ.

      Personą, kurios iki šiol niekas nesugebėjo įveikti, net prokurorai, ką jau ten kalbėti apie USPASKICHĄ.
     “Vilnius be Abonento – liberalcentristai be Seimo” –  matyt vieni iš pirmųjų tai suprato Artūro ZUOKO finansiniai rėmėjai. Šį kartą, jei leisite, neminėsiu jų vardo, kad įtemptumėte savo puikią atmintį ir juos patys prisimintumėte.

      Situacija jiems tapo kebli – į miesto valdžią atėjo žmonės, kurie kalba kažkokias nesuprantamas tiesas – apie kažkokią tvarką, apie teisingumą. Per šešerius Artūro ZUOKO valdymo metus pastarojo finansiniai rėmėjai taip stipriai išpampo, kad vien mintis apie finansinio antsvorio metimą juos ėmė erzinti labiau nei bet kas.

      Todėl “nesuprantama kalba” kalbančią naująją Vilniaus valdžią apie lygias sąlygas verslui ir panašias “nesąmones” reikėjo nedelsiant sukompromituoti. Be abejo, po nokauto įkvėpti oro, sugalvoti planą ir jį imti realizuoti reikėjo laiko.
      Tuo metu naujoji Vilniaus valdžia ėmė ir sumanė reorganizuoti šešerius metus Abonento kruopščiai formuotą savivaldybės administracijos struktūrą. Formuotą taip kruopščiai, kad kyšininkai ir korupcionieriai, apie kuriuos kalbėjo ne tik visas Vilnius, bet ir visa Lietuva – nebuvo niekad niekieno sugauti už rankos.
      Na, jei pasakysite, kad negirdėjote posakio apie ZUOKĄ, kad “vagia, bet užtat miestas klesti ir auga” tikrai nepatikėsiu. Įsivaizduojate, koks pavojus iškilo Abonento reputacijai – miestas ir toliau klesti kaip klestėjęs, kyla nauji pastatai, viadukai, socialiniai būstai, asfaltuojami kiemai ir blogiausia – niekas iš naujos valdžios nevagia.
      Keli žodžiai apie Abonentinį planą, kuris labai paprastas – apkaltink tuo, kuo pats kvepi ir liksi ne tik nekaltas, bet ir sėkmės atveju, suvienijęs opoziciją, grįši valdžion.

       Nuspręsta – padaryta. Miesto tarybos posėdyje ZUOKO iniciatyva pagarsinamas įrašas, neva įrodantis kyšinininkavimą, naujai valdžiai per ketvirtus asmenis metamas korupcijos šešėlis.
      Dabar jau gerbiami konservatoriai ir sąjūdiečiai (tai tik tol, kol esate reikalingi), išgirskite legendinio ZUOKO šauksmą, pulkite gelbėti Vilnių nuo korupcijos!

      Ir – še, tau, boba, devintinės. Dievo pirštas. Kas galėjo pagalvoti, kad tokiu lemiamu momentu, kai, atrodo, pasitikėjimo svarstyklės ėmė krypti kiton pusėn, ėmė ir “užstrigo” taip gerai šešerius metus kurta struktūra –  įkliuvo pačiai STT tas, kas tiek kartų (nuoširdžiai tikiu, kad neužtektų nei rankų nei kojų pirštų suskaičiuoti) nebuvo įkliuvęs.
      Visa žiniasklaida pranešė, kad savivaldybės vienas iš aukščiausio lygio vadovų įkliuvo su šimtu tūkstančių litų kyšiu. Grynais. Ir jis buvo tik tarpininkas. Vienas iš aukščiausio lygio vadovų, atėjęs į savivaldybę dirbti prie ZUOKO.

      Įdomu, kokiam dar aukštesniam nei jis pats pareigūnui bandė perduoti tokius fantastinius pinigus. Žmonės kalba, kad pačiam Abonentui. Visko gali būti, nes po to Vilniaus miesto savivaldybėje net konservatoriai su ZUOKU nebevaikšto susikibę už rankų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *