Reikia spręsti esmines savivaldos ir regionų problemas

Jonas JUODKA

jonas-juodka.JPG

      Praėjusią savaitę, liepos mėn. 20 d. partijos Tvarka ir Teisingumas (liberalai demokratai) miestų ir rajonų merai, vicemerai, administracijų direktoriai susirinko į Telšių verslo inkubacijos centre surengtą seminarą aptarti per metus nuveiktus darbus, pasidalinti  patirtimi, kaip sprendžiamos problemos skirtinguose šalies regionuose.

telsiai07.jpg

      Vieta tokiam susitikimui parinkta ne atsitiktinai – Telšių savivaldoje dirba vienas stipriausių partijos skyrių, partijai priklauso ir miesto meras, ir vicemeras, ir rajono meras, be to – tą dieną vyko 100 –asis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis.

       Susitikime dalyvavo ir Partijos pirmininkas Prezidentas Rolandas PAKSAS bei Seimo frakcijos seniūnas Valentinas MAZURONIS.

      Seminare diskutuota apie savivaldos Lietvoje ypatumus bei regionų išlikimo problemas.

      Rolandas PAKSAS  pažymėjo, kad savivaldybių veiklos problematika šalies mastu vis dar aktuali. Todėl dar kartą reikėtų kelti klausimą apie apskričių panaikinimą. Gyvenimas Lietuvoje į gerąją pusę pasikeis, kai bus pakeistas valstybės valdymo modelis. „Reikia atsisakyti 10–ties dabartinių apskričių, tapusių biurokratų lizdais, struktūrų. Mažai Lietuvai nereikia tokio išpūsto valdymo aparato. Pakaktų keturių regionų  – Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos, kurių vadovus rinktų patys gyventojai“, kalbėjo Rolandas PAKSAS.

      Partijos pirmininkas domėjosi, kaip atskirose savivaldybėse sekasi įgyvendinti partijos rinkimų programą bei atkreipė dėmesį į tai, kad jos įgyvendinimą būtina pratęsti ir parlamentiniame lygmenyje, todėl atskira seminaro tema buvo pasirengimas Seimo rinkimams.

      Be šių, strateginių klausimų susitikime buvo aptartos priemonės, padėsiančios ateityje išvengti šilumos, vandens avarijų Lietuvos miestuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *