Paskutinė instancija

Š.m.lapkričo mėn.20 d. per per komercinę LNK televiziją buvo transliuota žurnalistės Rūtos GRINEVIČIŪTĖS vedama laida „Paskutinė instancija“.

Paskutinė instancija
Rūta GRINEVIČIŪTĖ

Televizijos laidoje buvopaliesta Juro ABROMAVIČIAUS nužudymo byla.

Beveik viskas, kas buvo sakoma apie buvusio saugumo pareigūno ir buvusio savanorio Juro ABROMAVIČIAUS mirties priežastis, nėra tiesa. Taip mano LNK laidos „Paskutinė instancija“ žurnalistų komanda.
„Juras ABROMAVIČIUS galėjo būti šantažuojamas, nes nuslėpė ši tą esminio apie save„, – teigia LNK laidos „Paskutinė instancija“ autorė Rūta GRINEVIČIŪTĖ. Ji teigia, kad tyrimą sunkino tai, jog nebeliko daugelio svarbių to meto liudininkų. Įvairiu metu buvo nužudyti arba žuvo įtartinomis aplinkybėmis dar 6 žmonės, buvę greta JuroABROMAVIČIAUS lemtingu metu, o į du buvo kėsintasi.

„Mums susidarė įspūdis, kad informacija apie Juro ABROMAVIČIAUS žūties aplinkybes buvo klastojama nuo pat tos tragiškos 1997 sausio 31-osios iki pat šių dienų „, – teigia laidos žurnalistai.
Žurnalistams į rankas pateko filmuota video medžiaga, liudijanti, kaip vienas viešųjų ryšių specialistas, daugiausiai dirbantis Rusijoje ir buvusiose Sovietų sąjungos šalyse, apklausia ir instruktuoja būsimus Seimo komisijos, tyrusios Juro ABROMAVIČIAUS mirties aplinkybes, liudininkus.
„Vienas toks ypač svarbus liudininkas neišlaikė „egzamino“ ir į Seimo komisiją nenuėjo„, – teigia laidos kūrėjai.
Tikrųjų Juro ABROMAVIČIAUS nužudymo aplinkybių tyrimu „Paskutinės instancijos“ žurnalistų komanda tęsia ciklą „Nuslėptos politinės žmogžudystės„.
„Jis žuvo sprogus pusei kilogramo „jūros mišinio“ užtaisui, ir tai yra vienintelis dalykas, kurį jūs ir mes tikrai žinome apie Jurą ABROMAVIČIŲ„, – po išsamaus teigia LNK laidos „Paskutinė instancija“ autorė Rūta GRINEVIČIŪTĖ.

Juras ABROMAVIČIUS
Komisija
Valentinas MAZURONIS komisijoje

LNK žurnalistai kalbino Juro ABROMAVIČIAUS motiną Joaną ABROMAVIČIENĘ, buvusius savanoriusPaulių VAITIEKŪNĄ, Mykolą DUDONĮ,tuometinį Lietuvos Respublikos Seimo opozicijos lyderį dabartinį europarlamentarą Vytautą LANSBERGĮ, Lietuvos Respublikos Seimo narį HenrikąŽUKAUSKĄ.

Joana ABROMAVIČIENĖ
Paulius VAITIEKŪNAS
Mykolas DŪDONIS
Vytautas LANDSBERGIS
Rūta GRINEVIČIŪTĖ
Henrikas ŽUKAUSKAS

Laidoje buvo panaudoti fragmentai iš Gintaro VISOCKO filmo “Visa tiesa apie savanorių maištą” , LNK archyvinė medžiaga ir neteisėtai gauta vaizdo medžiaga iš Audriaus BUTKEVIČIAUS archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *