Gruodžio 17 – oji

LAIKO DULKES NUŽĖRUS

Adolfas STRAKŠYS

1926-ųjų gruodžio septynioliktoji įėjo į mūsų krašto istoriją ne vien kaip diena, kai buvo nuverstas tautos išrinktas prezidentas Kazys GRINIUS, taigi paminta po kojų tautos valia.

Tai buvo diena, kurią panorėta pakartoti 1993-ųjų metų rudenį, kai, pagrobę iš sandėlių ginklus ir šaudmenis, grupė Kauno savanorių pasitraukė į mišką, pasiryžę nuversti teisėtai išrinktą Prezidentą bei Seimą ir perduoti valdžią politinėms jėgoms, kurios pralaimėjo 1992-ųjų metų Seimo ir 1993-ųjų metų prezidento rinkimus.

Tam žingsniui pasipriešino Kauno rinktinės štabo viršininkas Juras ABROMAVIČIUS, už ką po trijų metų buvo žiauriai nužudytas.
Antrą kartą tos pačos juodosios politinės jėgos pabandė pakartoti gruodžio septynioliktąją, užsibrėžusios nuversti teisėtai išrinktą Prezidentą Rolandą PAKSĄ. Šį sykį juodašimčiams pavyko įgyvendinti savo planus.
Spausdiname generolo StasioRAŠTIKIO prisiminimus apie 1926-ųjų metų perversmą, kurį bandyta pakartoti devyniasdešimt trečųjų rudenį.

Stasys RAŠTIKIS

Stasys RAŠTIKIS 1896.09.16 – 1985.05.02

1926 m. rinkimai į Lietuvos Seimą buvo labai karšti. Politinių partijų priešrinkiminė agitacija dažnai iškrypdavo iš padorumo ribų ir virsdavo melu, plūdimusi ir šmeižimu. Tie patys reiškiniai buvo ir mūsų spaudoje.

Ne tik nemalonu, bet net skaudu būdavo skaityti mūsų laikraščus. Atrodė, kad Lietuvoje jau nebuvo likę ne tik gerų politinių vadų ir visuomenės veikėjų, bet ir iš viso padorių lietuvių, nes vieni buvo apšaukti vagimis, spekuliantais, sukčiais, antri apgavikais, šmeižikais, melagiais, treti bedieviais, išnaudotojais, savanaudžiais, net išdavikais…

Toliau skaitykite ištrauką iš Stasio RAŠTIKIO prisiminimų knygos ,,Kovose dėl Lietuvos“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *