Mes privalome palaikyti pedagogus

Povilas RĖKLAITIS

Povilas RĖKLAITIS

           Pastarosiomis dienomis, per visuomenės informavimo priemones (spaudą, radiją, televiziją) vis dažniau matome ir girdime, jog pedagogų profsąjungos skilo į dvi dalis. Vienos profsąjungos kraštutine priemone – streikais, reikalauja valdžios nedelsiant padidinti pedagogams algas 50 procentų, kitos profsąjungos – derybų keliu bando išsiderėti didesnių atlyginimų ir geresnio gyvenimo. 
            Graudu matyti, kaip atskilusios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nesugeba susitelkti vardan bendro tikslo – mokytojų interesų gynimo bei įtvirtinimo. Ši profesinių sąjungų priešprieša, manyčiau, glaudžiai susijusi su „valstybininkų“ klanu, kuris žūtbūt siekia prislopinti švietimo darbuotojų profesinės sąjungos įtaką Lietuvos švietimo sistemai.
           Nenorėčiau sutikti, jog švietimo sistemos kokybė priklauso tik nuo valstybės finansavimo. Labai didelis veiksnys, įtakojantis švietimo sistemos „sušlubavimą“ – tai nepakankamai valstybės įvertintas pedagogo darbas, kuris reikalauja itin didelių pastangų ir kantrybės. Juk nepakankamai skatinamas pedagogas negali atlikti kokybiškai savo darbo, jaučia stresą, gyvena nežinodamas kas laukia rytoj, nes negali tinkamai užtikrinti savo ir šeimos narių gerbūvio. Įdomu, ar aukšti Lietuvos valdžios vyrai norėtų dirbti tokį sunkų ir reikalaujantį atsakomybės bei pastangų darbą kaip pedagogo darbas, už kurį mokami „skatikai“!?
           Dabartiniu metu akivaizdžiai matau dviejų suskilusių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų pagrindinius tikslus ir priklausomumą. Akivaizdu, jog Alekso BRUŽO vadovaujama profsąjunga pasirengusi ginti pedagogų interesus, tačiau ja bando sugniuždyti Rūta OSIPAVIČIŪTĖ, kurią manipuliuoja vadinamieji „valstybininkai“, mėgindami nuslopinti pedagogų pagrįstus teisėtus bei argumentuotus reikalavimus.
           Pastaruoju metu girdėjome, jog Rūtos OSIPAVIČIŪTĖS vadovaujamai švietimo darbuotojų profsąjungai pavyko su ministru pirmininku Gediminu KIRKILU ir švietimo bei mokslo ministre Roma ŽAKAITIENE derybų keliu sutarti dėl proporcinių algų kėlimo. Šis sutarimas numato per ateinančius kelerius metus algas mokytojams padidinti iki 60 procentų ir tai valstybei kainuotų apie 2,2 milijardo litų per metus.
           Tai tik pažadas, kuriuo bandoma nuslopinti pedagogų reikalavimus, o ir ponui ministrui – pirmininkui Gediminui KIRKILUI gera reklama prieš artėjančius Seimo rinkimus. Su dabartine Lietuvos valdžia neįmanoma taikiu būdu susitarti, nes valdžiai Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai – tai dokumentas, neturintis jokios juridinės galios. Lietuvoje galioja nerašyti įstatymai ir asmeninės pažintys, kurios įtakoja politinius šalies sprendimus, šalies ir Lietuvos žmonių gyvenimą.
           Mes bendromis jėgomis privalome palaikyti pedagogus, nes tai investicija į mūsų vaikų ir anūkų išsilavinimą, o tuo pačiu – pabusime iš gilaus miego ir žengsime mažyti žingsnį pilietiškumo link. Mūsų pilietiniame susitelkime ir vienybėje slypi pergalė už teisingą, demokratišką ir pilietišką Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *