Slaugytojo darbas – našta ar gyvenimo būdas?

Angelė MACIJAUSKIENĖ

Kiekvienais metais gegužės 12 dieną minima Tarptautinė slaugytojų diena. Šia proga partijos Tvarka ir Teisingumas nariai, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotoja Daiva MATONIENĖ ir savivaldybės Tarybos narys Vidmantas JAPERTAS aplankė slaugytojus ir šeimas, kuriose slaugomi negalią turintys vaikai, seneliai.

Slaugytojai yra viena didžiausių sveikatos priežiūros specialistų grupių. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, visoje planetoje bet kuriuo metu į pagalbą žmogui yra pasirengę atvykti apie 6 mln. slaugos specialistų. Šiuo metu Lietuvoje dirba daugiau nei 20 tūkstančų slaugytojų: 10000-ių šalies gyventojų tenka 76 slaugytojai, Latvijoje – 52, Estijoje – 85. Europos Sąjungoje dirbančųjų slaugos srityje specialistų vidurkis yra 77 slaugytojai – 10 000-ių gyventojų.

Vicemerė Daiva MATONIENĖ sakė: „Slaugytojo darbas ir pagalba sergančiajam yra nepaprastai reikšmingi. Šie žmonės išsiskiria pasiaukojimu savo darbui, gebėjimu užjausti ir padėti. Negana to, šie žmonės siekia įgyti ir turi daugybę žinių, nes slaugos praktika vis labiau grindžiama mokslu„. Vicemerė Daiva MATONIENĖ pastebi, kad šiuo metu sveikatos sistema susiduria su dideliais iššūkiais: didėja sveikatos priežiūros paslaugų apimtys bei finansiniai suvaržymai. Visos šios priežastys daro neigiamą įtaką sveikatos paslaugų teikimui ir tolimesnei pažangai.

Atsižvelgiant į esamą situaciją, tarybos nario Vidmanto JAPERTO manymu, slaugytojams būtina valstybės ir vietos valdžios institucijų parama, siekiant sudaryti palankias sąlygas rūpintis ligoniais. Susitikimų metu išklausius slaugytojų nuomones, akivaizdu, kad būtina spręsti aktualius klausimus dėl slaugytojų lankstaus darbo grafiko bei galimų finansinės paramos priemonių.

Aplankyti slaugytojai vieningai išsakė nuomonę, jog, nepaisant įvairių sunkumų, kasdien pasitaikančų jų darbe, šis darbas nėra našta, tai eigoje tampa gyvenimo būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *