Dasigyveno …

Egidijus Haroldas PETRUITIS

e_petruitis08.jpg

        Seimas užuot sprendęs visuomenėje kylančias problemas, nebesugeba savų išsispręsti. Eilinį kartą, “valstybininkams” susimovus, mes priversti klausytis batalijų, kad seime reikia uždrausti gerti.
        Žinoma, kai pasibaidęs seimo narys laksto po seimo rūmus, gąsdindamas kolegas ir žurnalistus, kas daugiau belieka. Opozicija, teisingiau ta pati pozicija, tik laikinai prieš rinkimus persikrikštijusi ir kailį išvertusi, susirūpinusiais veidais vaidina, kad nori įvesti tvarką, o iš tikrųjų meta gelbėjimosi ratą savo kolegai ir politiniam oponentui.
        Už šlaistymąsi seimo koridoriais praradus orientacija, o teisingiau paskandinus ją nemenkame alkoholio kiekyje, siūloma iš seimo nario atimti trečdalį atlyginimo. Be to, žinoma, neužmirštama ir visokių išimčių užsigarantuoti alkoholio vartojimo, darbo metu, srityje. Kaip gi dabar liks seimo nariai darbe negėrę.
        Juokinga ir graudu eiliniams Lietuvos žmogeliams klausytis tokių postringavimų.
        Atrodo,kad seime susirinkę paskutiniai valkatos ir alkoholikai, visiškai degradavę žmonės, nebesuprantantys kur ir kada galima vartoti alkoholį ir kur ne. Vat priims įstatymą, tada visi sužinos, kad posėdžių metu nevalia sveikatėlę iš po vakarykščių išgertuvių taisyti. Ir dar alkotesterius pastatys į kuriuos kiekvienas seimo narys ateidamas ir išeidamas pūsti turės. Kaip kitaip promilių kiekį tautos išrinktųjų kraujyje nustatysi? Didesnio pažeminimo Lietuvai negali būti.
        O gal nereikia jokių įstatymų. Tyčiosis paskui visas pasaulis, kad Lietuva tiek prasigėrusi, kad iš trijų milijonų, šimto keturiasdešimt vieno blaivaus seimo nario išsirinkti nebesugeba.
        Yra paprastesnė išeitis, taip mostelėjus veidu į purvą turėtų padorus žmogus mandatą padėti, taip nuo savęs ir savo kolegų gėda nuplaudamas. Tik va problemėlė, nelabai pas “valstybininkus” to padorumo per tiek metu belikę. Atitrūko jie nuo gimtos žemelės, šaknis labai giliai seime įleido. Dvi partijos, kurios tikėjosi  švytuoklės principu Lietuvą valdyti: į kairę, į dešinę, į kairę, į dešinę … , taip ją nuvaldė, kad žodis “politikas” šalelėje mūsų tapo keiksmažodžiu.
        Pridygo tada Lietuvėlėje partijų, partijėlių ir biedni žmogeliai, tikėdamiesi geresnio, pradėjo savo balsus atiduoti ne tiems kam reikia.
        “Tikrosios” partijos pradėjo barti rinkėjus, “šunauja”, “runkeliais” vadinti, rusais gąsdinti, o kad pačios neatrodytų labai purvinos, tai ne purvą nuo savęs plauna, bet tuo purvu kitus drabsto.
        Ir tada visa gerkle rėkia: žiūrėkite, ne mes vieni purve paskendę, jie irgi išsitepę.
        Ir dažniausiai apdrabstomi tie žmonės, kurie nori ir gali ką nors keisti, kad Lietuva greičiau taptų normalia Europos valstybe. Mat visi prisitaikėliai patys jau į tą purvą iki ausų sulindo ir padeda “tikriesiems” švaresnius dergti ir visomis pastangomis į tą pačią purvo duobę traukti.
        Rinkėjai pasimetę, nusivylę, niekuo nebetiki. Padorūs žmonės bijo net artintis prie politikos, o tų, kurie ryžtąsi šitam žingsniui, laukia sunkūs išbandymai.
        Tokia situacija labiausiai džiugina tuos, kurie visą šitą košę užvirė, juk jei nebus šalia naivuolių idealistų, niekas nebetrukdys juodų darbelių dirbti, o eiliniai žmogiukai arba paliks Tėvynę, arba susitaikę su likimu klusniai toliau vergaus.
        Bet juk turi pagaliau Lietuvoje atsirasti atsvara šitam liūnui. Kažkas turi pradėti rūpintis ir visuomenės problemomis, o ne tik savomis. Kažkas turi įvesti elementarią tvarką, atkurti pasitikėjimą valstybe, atstatyti teisingumą. Labai norėtųsi, kad Lietuva būtų lygiavertė, o gal net ir pirmaujanti valstybė Europos Sąjungoje. Ir, kad pasakyti, “Aš lietuvis” būtų negėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *