Lakūno drama perkeliama į kino juostą

Mindaugas KLUSAS

      Pašalintasis prezidentas Rolandas PAKSAS rinkėjus lankys ne tik sraigtasparniu. Virtęs vaidybinio filmo personažu Pilotu, rudenį jis kaustys kino teatrų lankytojų ir televizijos žiūrovų dėmesį.
      Tiriamosios TV žurnalistikos Lietuvoje pradininkas Vytautas MATULEVIČIUS yra nepageidaujamas mūsų šalies televizijose. Tačiau sėdėti be darbo kadaise itin populiarios laidos “Krantas” autorius nelinkęs. 2006-aisiais jis susuko nuskriaustąjį Rolandą PAKSĄ guodžiančią dokumentinę juostą “Visi prieš vieną”, o šiemet parašė romaną “Jie” ir filmo scenarijų apie aukščiausius politinius postus pasiekusį ir prievarta iš jų ištrenktą Pilotą.

      Režisieriaus Sauliaus VOSYLIAUS vadovaujamai kūrybinei grupei pakako birželio paversti pasakojimą kino “žaliava”, kuri po montažinėje praleisto laiko taps vaidybiniu filmu. Žiūrovai jame išvys ne tik skraidantį herojų, bet ir kitas politinės apkaltos figūras, įkūnytas aktorių Antano ŠURNOS, Arvydo DAPŠIO, Vytauto TOMKAUS, Dariaus PETKEVIČIAUS ir kitų.

Lakūnas

Filmas – ne įvykių iliustracija

      – Prieš porą metų jūsų sukurtos juostos “Visi prieš vieną” atsisakė visos šalies televizijos. Sakytum, lydėjo nesėkmė. Tad kas paskatino kurti vaidybinį filmą ta pačia tema?
      – Būtų nesėkmė, jei jis liktų nepamatytas. Tačiau gyvename ne sovietiniais laikais, tad suradau būdų, kad filmą žiūrovai išvystų. Rodėme jį Lietuvos kino teatruose ir netirštindamas spalvų galiu pasakyti, kad salės lūždavo nuo žiūrovų gausos. Jei padarai šio to vertą darbą, galima rasti būdų, kad jį pamatytų žmonės. Juosta sukėlė diskusijas, taigi buvo sėkminga. Beje, “Visi prieš vieną” vėliau parodė regioninės televizijos ir “Penktasis kanalas”.
      – Kurie politinio gyvenimo epizodai pagal siužetą (prezidentinis skandalas, apkalta) bus perkelti į kino juostą?
      – Siužeto kol kas nenorėčiau atskleisti, nes taip pjaučiau šaką ant kurios sėdžiu – tartum skaitančiajam knygą pasakytum, kuo ji baigiasi. Tačiau tai jokiu būdu ne filmas apie apkaltą. Greičiau – biografinė drama, kurioje realūs faktai pinami su menine išmone. Kai kurie dalykai, įvykiai bus atpažįstami, bet filmas – ne jų iliustracija.

      Režisierius Saulius VOSYLIUS bei “Nereikalingų žmonių” scenarijaus autorius Raimundas PAŠKEVIČIUS padėjo struktūruoti pasakojimą. Pirmąkart perskaitę, jie pasakė, kad scenarijus geras, bet literatūriškas – reikia jį pritaikyti kinui. Teko atsisakyti kai kurių, man atrodė – svarbių, epizodų.
      – Kokia kino juostos trukmė?
      – Mėginsime tilpti į 1 val. 40 minučių. Turime labai daug filmuotos medžiagos, bet nesinorėtų viršyti šios ribos, nes filmas tada jau butų žiūrimas kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *