Modernios technologijos Lietuvoje – su partijos „Tvarka ir teisingumas“ ženklu

Mantas BUTKUS

      Tvarkos ir teisingumo partija, siekdama sudominti Lietuvos žmones naujomis technologijomis,  paskatinti jaunimą siekti mokslo ir technologijos aukštumų, trečiadienį Šiauliuose pristatė specialiai šia technologija sukurtą reginį Lietuvos istorijos motyvais.

      Specialūs, Lietuvoje kol kas nematyti televizoriai WOWvx bus išdėstyti daugelio Lietuvos miestų ir miestelių prekybos centruose ir kiekvienas, susipažindamas su šia technologine naujove, tuo pačiu dar kartą prisimins svarbiausius Lietuvos valstybės istorijos momentus.

      Keletas pažangiausių pasaulinių kompanijų – IBM, Philips, LG ir kitos prieš keliolika mėnesių pristatė rinkai naują 3D (erdvinį) vaizdą atkuriančią vaizdo techniką. Pirmoji šią naujovę išbandė kompanija Philips, sukūrusi 3D televizorių.

      Naujovė jau sudomino reklamos, kompiuterinių žaidimų kūrėjus, kino menininkus ir netgi medicinos diagnostikos specialistus. Šios technologijos esmė – trijų dimensijų arba taip vadinamą 3D vaizdą be jokių specialių priemonių žmogaus akis jau mato įprastoje aplinkoje.

      Pristatydamas parengtą siužetą Lietuvos istorijos tematika, partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas MAZURONIS sakė:

      „Tai savotiška jungtis tarp valstybės praeities ir jos ateities. Pradėdami tautos istoriją nuo 1009 metų, žengdami per svarbiausias jos istorijos datas, mes tarsi ateiname į dvidešimt pirmą amžių. Ir šie du dalykai: valstybės praeitis, tautos istorija ir naujos technologijos, šių abiejų dalykų sintezė privalo padaryti Lietuva tokia, kokios reikia jos piliečiams: stipria, įtakinga ir turtinga gerovės valstybe.“

      Bendrovės „Prezentacijų spektras“ vadovas Gediminas VILČIAUSKAS, pristatydamas parengtą medžiagą, sakė, jog tai pirmoji tokio tipo vaizdo technologija šalyje. „Tai pirmas 3D technologija sukurtas kūrinys Lietuvoje“, – sakė jis.

      Penki iš dešimties specialių televizorių bus pastatyti didžiausių miestų didžiausiuose prekybos centruose, o dar penki televizoriai keliaus po kitus Lietuvos apskričių centrus ir miestus, siekiant, kad partijos Tvarka ir teisingumas iniciatyva kuo daugiau žmonių galėtų pamatyti naujų technologijų teikiamas galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *