Partijos Tvarka ir teisingumas pareiškimas dėl Lietuvos narystės NATO

Partijos Tvarka ir teisingumas pareiškimas dėl Lietuvos narystės NATO

NATO

      Lietuvos žiniasklaidoje toliau eskaluojant grupės Seimo narių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl vieno įstatymo atitikimo Konstitucijai, partija Tvarka ir teisingumas pareiškia, kad ji, kaip politinė organizacija, visuomet pasisakė ir toliau pasisako už Lietuvos narystę NATO ir Europos Sąjungoje.

      Ir tai ne tušti žodžiai ar tik skambi frazė. Šią nuostatą ne kartą savo veiksmais patvirtino ir partijos vadovas, Prezidentas Rolandas PAKSAS. Būtent jis 2004 metų pavasarį pasirašė Seimo priimtą įstatymą dėl Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo, taip pat Lietuvos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto Aljanso raštą bei kreipimąsi į Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės sekretorių Koliną Pauelą (Colin L. POWELL) dėl rašto deponavimo.

      Taip pat Prezidentas Rolandas PAKSAS 2004 metų kovo pabaigoje susitikimo su Europos Sąjungos ir NATO šalių narių bei kandidačių ambasadoriais metu paprašė jų paramos siekiant sėkmingo stojimo sutarčių ratifikavimo šalių parlamentuose.

      Dar kartą sakome: ir Lietuvos narystė NATO, ir jos narystė Europos Sąjungoje šiandien yra tokie dalykai, dėl kurių negali būti jokių abejonių. Tačiau taip pat sakome: Lietuvos įstatymai negali prieštarauti Konstitucijai. Gyvenant teisinėje valstybėje, niekas negali uždrausti teisės aktų nustatyta tvarka aiškintis, ar valstybėje galiojantys įstatymai atitinka jos Konstituciją.

      Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas nariai iš tiesų pritarė kreipimuisi į Konstitucinį Teismą, kuriuo ir kiti Seimo nariai siekia išsiaiškinti, ar įstatymuose užfiksuota nuostata, kuri suteikia galimybę užsienio valstybėms Lietuvoje dislokuoti savo kariuomenę, neprieštarauja Konstitucijai. Šis žingsnis anaiptol nėra pasisakymas prieš Lietuvos narystę NATO.

      Šalies vadovo įtraukimas į įvairias priešrinkimines politines spekuliacijas nedaro garbės visai politinei sistemai ir konkretiems asmenims, kurie to siekia ir tai daro. Kviesdami gerbti įstatymus, mes kategoriškai pasisakome prieš tokias spekuliacijas bei kviečiame ir kitas politines partijas gerbti kiekvieno piliečio teisę turėti galimybę diskutuoti dėl bet kokio įstatymo atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *