Lietuvai nereikia konservatorių kurstomo karo su Rusija

Interviu su partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku, Prezidentu Rolandu PAKSU.

Rolandas PAKSAS

      – Partija Tvarka ir teisingumas gana griežtai įvertino Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų partijos pirmininko Andriaus KUBILIAUS pareiškimą dėl Rusijos kapitalo neva keliamų grėsmių šalies nacionaliniam saugumui, įvardydama šį pareiškimą politinės įtampos kurstymu. Ar nebijote, jog būsite apkaltinti, kad ginate ne Lietuvos, bet Rusijos interesus?

      – Tuo asmeniškai mane ir mūsų partiją jau nuo gimimo kaltina. Jei ir šį kartą apkaltins, nebus nieko naujo. Tačiau matant tokius konservatorių veiksmus, tylėti negalima. Nes tai panašu į provokacijas, kurios gali turėti labai skaudžių pasekmių Lietuvai. Panašu į buvusias provokacijas, kuriose jautėsi konservatorių ranka: savanorių maištas, Bražuolės tilto istorija.

      Šiandien, kai Europos Sąjungos politika yra siekis ieškoti dialogo su Rusija, Europos Sąjungos valstybės narės Lietuvos vienos politinės partijos siekis išsišokti yra ne kas kita, kaip noras įtraukti šalies žmones į galimą ginkluotą priešpriešą su Rusija. Tai galimo karo kurstymas. Tokiais pareiškimais konservatoriai pasitarnauja ne Lietuvai, bet reakcingiausioms jėgoms Rusijoje.

      Nuostabą kelia, kad toks pareiškimas atsirado Europos Sąjungos delegacijos, vadovaujamos Prancūzijos prezidento Nikolia  SARKOZY, vizito Maskvoje dieną. Ar tai tiesiog paprastas sutapimas? Ramybės neduoda ir kiti klausimai: ar tokie pareiškimai jau reiškia, kad Lietuva privalo atsisakyti bendros Europos Sąjungos pozicijos, kuria siekiama rasti kompromisą tarp ES šalių bei Rusijos dėl konflikto Gruzijoje? Ar tai reiškia, kad Lietuvos valdžia konservatorių lūpomis ir veiksmais siekia nusigręžti nuo bendros ES politikos Rusijos atžvilgiu ir imtis savos, nesugyvenimo su kaimynu politikos?

      Visi žinome, kad Lietuvos narystė Europos Sąjungoje ir NATO bei geros kaimynystės principai yra ir privalo likti Lietuvos užsienio politikos pagrindas. Tokia asmeniškai mano ir partijos pozicija.

      – Ar konservatorių propaguojama priešprieša negali atsiliepti ir mūsų ekonomikai, kiekvieno žmogaus gyvenimui?
 
      Žinoma, kad gali. Tik neatsakingas politikas gali negalvoti, kad tokie ar panašūs pareiškimai neatsilieps mūsų ekonominiams santykiams su Rusija – jie taps blogesni. Ar to reikia Lietuvos gamintojams, kurie pagamintą produkciją parduoda Rytų rinkose? Ar iš tiesų tokie pareiškimai, kuriais skatinama ruoštis gyventi karo laukimo nuotaikomis, atitinka žmonių, kurie tą produkciją gamina ir taip užsidirba atlyginimus, interesus? Nereikia pamiršti, kad daugiau kaip 12 procentų visų Lietuvos įmonių tiesioginių investicijų sudaro būtent investicijos Rusijoje, o investicijos į Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis sudaro beveik ketvirtadalį visų šalies įmonių investicijų.

      Konservatorių visa politika pagrįsta priešų ieškojimu. Tačiau negalima vardan savo siaurų partinių interesų, vardan savanaudiško rezultato Seimo rinkimų kovoje ant kortos statyti Lietuvos žmonių saugumo, jos piliečių interesų. Ir partija Tvarka ir teisingumas visuomet pasisakys prieš tokius dalykus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *