Kiekvienas privalome prisiimti atsakomybę už naująjį Seimą

Kiekvienas privalome prisiimti atsakomybę už  naująjį Seimą

Povilas RĖKLAITIS

Povilas RĖKLAITIS

      Nenumaldomai artėja spalio 12 d. kuomet įvyks įstatymų leidžiamosios valdžios – Seimo rinkimai. Gatvių reklaminiuose stenduose vis dažniau matome šmėžuojančius politikus ar šiaip žinomus visuomenės veikėjus, dalyvaujančius artėjančiuose Seimo rinkimuose vienos ar kitos politinės partijos sąrašuose su įvairiais rinkiminiais šūkiais.
      Žiūrint iš viešųjų ryšių pusės, parlamentinės politinės partijos puikiai išmano viešuosius ryšius, nes pasižymi puikia vaizduote ir išmone, kurias gali realizuoti be vargo valstybės dotacijų pagalba, o tuo tarpu neparlamentinės partijos – paliekamos už borto su sudilusiu skatiku ir taip nesivadovaujama konkurencijos įstatymo tikslu – saugoti sąžiningos konkurencijos laisvę Lietuvos Respublikoje. Apie tai plačiau nekalbėsiu, nes tai kita tema.
      Kaip žinia, viešųjų ryšių poveikis mūsų gyvenime yra didelis. Vieni pasitiki ir priima reklamą teigiamai, kitiems – tai tik reklama, tačiau iš gausios auditorijos atsiras asmenų, kurie aklai ims ir pasitikės reklama. Norėčiau pabrėžti, jog prekyboje galioja toks principas, kuomet išreklamuota preke yra patraukliausia, tačiau šio principo nevertėtų taikyti šalies politiniame gyvenime, o ypač – Seimo rinkimuose.
      Iš principo mes negalime taikyti reklamos principo rinkimuose, kadangi mes nesame tikri, jog politinės partijos ar atskiro politiko pažadai bus įgyvendinti realiame šalies gyvenime. Jeigu taikytume reklamos principą, tuomet vėl eilinį kartą Seimo tribūnoje matytume populistus, dykaduonius ir nevengiančius prisikrauti pilnas kišenes Seimo narius, kuriems Lietuvos kaip valstybės interesai būtų paskutinis prioritetas.
      Taigi, stebėdami politinę reklamą, atitinkamus sprendimus galime priimti tik tuomet, jeigu turime bendrą supratimą politikos srityje ir esame išanalizavę Seime buvusių, esančių ir naujų politinių partijų nuveiktus darbus šalies ir visuomenės labui. Eidami prie balsavimo dėžių mes jau privalome žinoti už ką galime atiduoti savo balsą, kas geriausiai galėtų atstovauti mūsų interesus šalies ir tarptautinėje arenoje, privalome rinkti atsakingus, kompetentingus, kvalifikuotus ir nepriekaištingos reputacijos kandidatus į Seimo narius.
      Manau, jog neinantis balsuoti asmuo, kaip pilietis, privalo prisiimti atsakomybę už naujai išrinkto Seimo darbą, kadangi kiekvienas rinkėjo balsas gali pakeisti rinkimų eigą ir šalies politinį bei socialinį gyvenimą. Apolitiškiems arba savo nuomonės neturintiems rinkėjas už ką balsuoti, geriausias variantas būtų nueiti iki balsadėžės ir sugadinti rinkimų biuletinį, taip, bent minimaliai, būtų užkirstas kelias biuletenių klastojimui.
      Taip pat mes turime vadovautis nerašytu principu, jog tautos išrinktieji – tai mūsų valstybės veidas, mūsų valstybės dabartis, ateitis ir istorija, o politikos sfera  – tai mūsų gyvenimas, susidedantis iš įvairių teisės normų, kurias kuria įstatymų leidžiamoji valdžia – Seimas ir, kurią privalo kontroliuoti Tauta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *