Gėda ir gaila dėl tautos pasirinkimo

Gėda ir gaila dėl tautos pasirinkimo

Rinkimai pademonstravo jog beveik 16 procentų rinkėjų nenori galvoti, už ką jie balsuoja. Geriausiai tai iliustruoja tik balandžio mėnesį įkurtos Tautos prisikėlimo partijos sėkmė. Ji užėmė antrą vietą. Bet ką tokia partija padarys savo rinkėjų naudai? Partija,  kuri ėjo į rinkimus neturėdama jokios programos, vien perrašytus 10 Dievo įsakymų.

Žinoma, kam rašyti programas ir teikti jas rinkėjams, kai galima kurti jau pabodusius nuplagijuotus projektus ir dieną ir naktį rodyti juos per televiziją. Tai pats lengviausias kelias į Seimą. Tačiau ką parodo toks piliečių pasirinkimas.  Ogi tai, kad mūsų politinei sistemai dar labai toli iki  tikrosios Europos. Sunku įsivaizduoti kad Italijoje į valdžią ateitų šoumenas. Užsienyje piliečiai galvoja už ką balsuoja ir skaito partijų programas. Lietuvoje, norint patekti į valdžią, reikia turėti galimybę  ištisai rodytis televizijoje.

 Tautos prisikėlimo partijos pergalė atvers kelią į valdžią tokioms politinėms jėgoms kaip konservatoriai, liberalų sąjūdis bei liūdnai pagarsėjusi Liberalų ir centro sąjunga.

Pono Arūno Valinsko partija net ir galvoti nenori apie jokias permainas, tai pasak Arūno Valinsko niekada neis  į koalicija su partija Tvarka ir teisingumas. O kaip gi gali būti kitaip jeigu Tautos prisikėlimo partija tikriausiai  yra socialdemokratų ir  konservatorių projektas.

2008 m. spalio 12 dieną Lietuva buvo arti istorinio šanso pasakyti ne dabartinei betvarkei ir pasisakyti už antrojo Ignalinos atominės elektrinės bloko darbo pratęsimą. Deja nei vieno, nei kito mums padaryti nepavyko.

Referendumas neįvyko, nes dalyvavo mažiau nei pusė rinkėjų. Daugiamandatėje apygardoje pergalę iškovojo konservatoriai. Kalbant apie referendumą, galima drąsiai pasakyti, kad dauguma nebalsavusiųjų paprasčiausiai išdavė savo valstybę ir patys atėmė iš savęs galimybę pratęsti antrojo IAE bloko darbą.

 Stebina toks mūsų pasirinkimas. Nes atrodo, kad mūsų žmonės nesupranta, koks svarbus mums buvo šitas referendumas. Deja, dabar šitos viltys praeityje ir galima tik apgailestauti, kad jis neįvyko.

O neįvyko jis ne tik todėl, kad į rinkimus atėjo mažiau nei pusė rinkėjų. Referendumas neįvyko ir todėl, jog mūsų valdžia, pradedant Prezidentu ir baigiant ponu Kubiliumi, pademonstravo visišką abejingumą. O ponas Valdas Adamkus net pavadino šį referendumą populistiniu žingsniu. Žinoma, ponui Valdui Adamkui nelabai rūpi ar bus pratęstas IAE darbas nes jis jau matyt apsisprendė po savo kadencijos pabaigos išvykti į JAV ir  jis nemokės 90 centų už elektros kilovatvalandę.

Tačiau apie ką galvojo Lietuvos piliečiai? Ar jie dar piliečiai, jei sugeba balsuoti tik už televizijos žvaigždūnus ir tuos, kurie mūsų valstybę ir privedė prie krizės? Ar jiems vis dar atrodo, kad Europos Sąjunga nusileis ir leis pratęsti antrojo atominės bloko darbą?

Europos Sąjunga jau seniai pasakė, kad įsipareigojimus Lietuva turės vykdyti ir iki 2009 metų pabaigos turės galutinai uždaryti IAE, nes tai įstojimo į Europos Sąjungą kaina. Kaina, kurią teks sumokėti ne ponui Auštrevičiui, o mums, paprastiems, mokesčių mokėtojams.

Stebina tokia mūsų piliečių pozicija. Juk už miltelių dėžutę balsavome dėl įstojimo į Europos Sąjungą, o kai buvo būtina ateiti ir balsuoti už IAE darbo pratęsimą, neatėjome. Ar dėl to, kad niekas nesiūlė nei alaus, nei miltelių?  Liūdna bet dėl tokios savo pozicijos mes gerokai brangiau mokėsime už elektrą ir prarasim savo energetinę nepriklausomybę. Tiesiog apmaudu, jog dėl savo piliečių abejingumo Lietuva, turinti savo atominę elektrinę, artimiausiu metu pateks į visišką priklausomybę nuo Rusijos bei Europos Sąjungos.

Kaip paprastas žmogus, eilinis Lietuvos Respublikos pilietis, noriu pasakyti, kad man gaila ir gėda dėl tokio tautos pasirinkimo, kuomet daugiau nei pusė rinkėjų tiesiog nusispjovė ant savo valstybės energetinio saugumo, bet tuo pat metu balsavo už pono Arūno Valinsko partiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *