Norint, kad ant avies užaugtų vilnos, gyvūnėlius reikia šerti, o ne kastruoti

Norint, kad ant avies užaugtų vilnos, gyvūnėlius reikia šerti, o ne kastruoti

Valentinas MAZURONIS

Valentinas MAZURONIS

Valentinas MAZURONIS

Partija Tvarka ir teisingumas naujos Vyriausybės programą vertina kaip Lietuvos ūkio ir jos žmonių smukdymo programinį dokumentą, kurio įgyvendinimas valstybei gali atnešti nepataisomą žalą.

Programa paremta keturių partijų politiniais susitarimais kaip matematiškai subalansuoti biudžeto deficitą ir jos skaičius sudėlioti visiškai nesivadovaujant nei teisingumo principais, nei ekonomine logiką, nei kitų Europos šalių pavyzdžiais ar sveika logika. Na, pasakykite man, kodėl Vokietija, Didžioji Britanija, siekdamos įveikti krizę, mažina pridėtinės vertės mokestį, o Lietuva, atvirkščiai – jį didina?

Ar vadovaudamasi tokia buhalterine logika Andriaus Kubiliaus Vyriausybė iš tiesų įveiks krizę? O gal atvirkščiai – ją dar pagilins? Nes kai kurie veiksmai ir būsimi siekiai kelia pakankamai rimtų abejonių, kad norimas rezultatas bus pasiektas. Pavyzdžiui, anksčiau negu numatyta Europos Sąjungos direktyvose, Lietuva padidins akcizus naftos produktams, alkoholiui ir tabakui. Išaugusi jų kaina atvers kelius plėsti kontrabandos apimtis. Žmonės ne parduotuvėse, bet iš kontrabandininkų pirks pigesnį benziną ir cigaretes, tad biudžete pajamų tikrai nepadidės.

Pridėtinės vertės mokesčių lengvatų vaistams, ūkininkų gaminamai produkcijai panaikinimas gerokai padidins namų ūkio išlaidas pensininkams, kurių Lietuvoje šiandien yra apie milijonas. Mūsų partija tam nepritaria. Partija Tvarka ir teisingumas pasisako ir prieš juridinių asmenų transporto priemonių apmokestinimą, nepritaria pelno mokesčio įvedimui žemės ūkio veiklą vykdantiems subjektams, ūkininkų apmokestinimui „Sodros“ mokesčiu kiekvieną mėnesį.

Vyriausybės programoje stebina ketinimai nustatyti oficialias priemokas už sveikatos priežiūrą. Tokiu principu vadovaujantis, galima nueiti dar toliau: įteisinti gyventojams privalomas įmokas mokytojams, policijos darbuotojams, bibliotekininkams ir panašiai. Tam mūsų partija niekuomet nepritarė ir nepritars.

Manau, kad šiandien reikia ne riboti žmonių galimybes dirbti ir užsidirbti, bet atvirkščiai, jas skatinti. Nereikia spausti kampan dirbančių pagal verslo liudijimus – tegu žmonės juos ima nemokamai: kad sunkmečiu galėtų užsidirbti patys.

Nedusinkime verslo. Norint, kad ant avies užaugtų vilnos, kuria galima kirpti, gyvūnėlius reikia šerti, rūpintis jais ir globoti, o ne kastruoti.

Mūsų partijos siūlymas: į tiesioginę gamybą investuojamą pelno iš viso neapmokestinkime. Nereikia jo net 50 procentų apmokestinti, kaip siūlo konservatoriai ir jų partneriai koalicijoje. Taip ne žodžiais, bet konkrečiais veiksmais padėsime verslui.

Reikia peržiūrėti visas investicijas į valstybinių institucijų naujos statybos ir rekonstrukcijos projektus. Dabar tikrai ne laikas mesti milijonus naujiems saugumo  ar kitų institucijų pastatams.
Būtina kuo greičiau sumažinti verslą kontroliuojančių institucijų skaičių ir radikaliai supaprastinti teritorijų planavimo ir žemės tvarkymo procedūras.

Konkrečiais veiksmais ir sprendimais reikia nedelsiant pažaboti prekybos ir energetikos monopolijų siekius krautis viršpelnius visų Lietuvos gyventojų sąskaita. Bus labai teisinga, jeigu socialiai atsakingas verslas, kaip kartais ir jie patys pasivadina, bendra našta pasidalins su visais Lietuvos žmonėmis.

Manau, kad nedelsiant turi būti priimtas sprendimas pratęsti Ignalinos atominės elektrinės darbą iki 2012 metų.

Manau, kad pagrindinis naujos Vyriausybės uždavinys – pasiekti, kad ateinantis į šalį sunkmetis būtų išgyvenamas ne mažiausiai socialiai apgintų visuomenės grupių sąskaita. Naujoji Vyriausybė ir Seimas turi priimti tokius sprendimai, kurie tą krizės naštą vienodai padalintų ant verslo, valdininkų ir paprastų žmonių pečių.
Valentinas Mazuronis yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *